25 LAT TRIPLUM male vocal quartet
Triplum męski kwartet wokalny
start koncerty zespół media oferta kontakt TRIPLUM male vocal quartet a'capellaTRIPLUM male vocal quartet a'capella
TRIPLUM male vocal quartet a'capella TRIPLUM male vocal quartet a'capella TRIPLUM male vocal quartet a'capella TRIPLUM male vocal quartet a'capella

TRIPLUM to Męski Kwartet Wokalny zafascynowany muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej - szczególnie polskiej. Ambicją muzyków jest docierania do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od Średniowiecza do Baroku, „odpominania” dawnej muzyki.
Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku.
Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej.


ZESPÓŁ TWORZĄ
Łukasz Dulewicz – kontratenor
Szczepan Kosior – tenor
Maciej Michalik - baryton
Mariusz Zarzycki - bas

Triplum rozpoczął działalność jako trio. Pierwszy koncert odbył się 17 stycznia 1999 roku. W 2000 roku do zespołu dołączył Piotr Piwko śpiewający tenorem i kontratenorem. W tym składzie zespół koncertował do 2008 roku, kiedy to do zespołu dołączył Łukasz Dulewicz.
Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej.
Męski Kwartet Wokalny Triplum od początku działalności zaśpiewał ponad 100 koncertów na różnych festiwalach m.in.: Muzyka w Starym Krakowie, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Dni Muzyki Organowej w Krakowie, Festiwal Muzyki Kameralnej MUSICA DA CHIESA, Festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in Memoriam, Festiwal Fide et Amore, Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kromer Biecz Festiwal.
Zespół występował m.in. w: Muzeum Narodowym w Kopenhadze, Bibliotece Polskiej w Paryżu, Katedrze w Roskilde (Dania), Bazylice w Odensee (Dania), Filharmonii Krakowskiej, Krakowskiej Operze Kameralnej.
Zespół współpracuje ze znanymi muzykami przede wszystkim z organistami: prof. Andrzejem Białko, prof. Józefem Serafinem, Evą Marią Jensen, Marekiem Stefańskim, Łukaszem Kmiecikiem, zespółem Oltre Montano.
W repertuarze Triplum znajdują się utwory od średniowiecza do wczesnego baroku. Zespół wykonuje też repertuar późniejszy oraz włącza się w działalność edukacyjną Filharmonii Krakowskiej.
© by triplum 2012